Cambridge Audio Azur 340C Lynx MOD

Chtěl bych Vám se zpožděním dodatečně poděkovat za úpravu CD přehrávače a podělit se o zpětnou vazbu.

Přiznám se, že jsem měl docela strach jít do Lynxe „naslepo“, ale protože nyní nechci řešit cestu streamování a zachovat CD, jiná alternativa vylepšení přehrávače stejně nebyla. A s výsledkem jsem moc spokojený.První pozitivní změna – skříň s Lynxem se proti předchozímu stavu se Siriem 2 nezahřivá, ani ve stanbay režimu. To byl i důvod, proč jsem chtěl přidat síťový vypínač.

Zvukový přínos je jednoznačný a velmi zřetelný na první poslech. Samozřejmě je to dáno vývojem a věkovým rozdílem obou DAC. Projev Lynxe je klidnější, jemnější bez ostrosti, výrazně detailnější ve výškách a středech s nárůstem mikro dynamiky. Objem basu mi proti předpokladu přijde o něco menší ale zato znatelně prokreslenější. Zvuková signatura se posunula lehce na světlejší stranu, čekal jsem spíše posun k vřelosti.Podání vokálů je detailnější a hlavně mám pocit reálné přítomnosti. S tím je spojená separace nastrojů či doprovodných vicehlasů. I ve složitých pasážích je každá součást krásně samostatně čitelná a vyrazně přehlednější.

Co ale praštilo do uší vylozeně na první dobrou  je prostorové podání. Tady je posun naprosto markantní. Samozřejmě záleží na nahrávce, ale kvalitně sejmuté živé záznamy či nahrávky na společné mikrofony jsou zážitek. Mám sluchatkovou sestavu, kde je podání prostoru proti repro jiné a specifické, nicméně i tak si je užívám.

Přeji Vám do budoucna vše dobré, spoustu nápadů a úspěchů ve vaší činnosti a pokud bude Lynx zase o něco vylepšen, velmi rád využiji vašich služeb.

Jiří V.