Casea Lynx v Azur 851N

Před zhruba pěti lety jsem si u f. Casea nechával upgradovat CD přehrávač a zesilovač  CA  řady 550. V přehrávači začal tikat modul SIRIUS 3. Oproti originálu jsem zaznamenal kvalitativní posun k lepšímu (viz. recenze). Jak šel čas, začal jsem pošilhávat po streameru CA 851N a zesilovači CA 851A.

Nakonec jsem oba přístroje zakoupil a záhy zjistil že mne upgrade i těchto strojů nemine. Po několika telefonátech s velmi trpělivým panem Vránou jsem se rozhodl pro modifikaci s modulem LYNX.

Do 14 dní jsem měl přehrávač zpět doma. Nyní zhruba měsíc hraji a musím konstatovat že zvuk je úplně někde jinde. (potvrzeno i kamarádem se kterým jsme mašinky poslouchali před i po úpravě). Oproti originálu se zvuk neuvěřitelně zpřesnil a hlavně zklidnil. Zmizela ostrost, která mi vysloveně vadila. Je možno rozpoznat spousta jemných detailů, zlepšila se lokalizace a prostor nahrávek. Bas se zpevnil. Budu opakovat to co tu již dříve napsal p.Vít M. že prakticky jedinou limitací je kvalita, nebo spíše a to bohužel nekvalita nahrávek. Pravdou ale je že i mémě kvalitní nahrávky jsou výrazně lépe poslouchatelné než na originálních přístrojích.

Nakonec mohu opět p.Vránovi poděkovat za skvělou práci, za jeho trpělivost se mnou a hlavně za to že mohu mít zase z poslechu radost.

Radek F.