Marantz PM-66SE a CD-67SE Marantz PM-66SE (Sirius 3 MOD) Marantz CD-67SE (renovace a tuning)

V roce 1997 jsem si koupil sestavu Marantz – zesilovač PM-66SE a cd přehrávač CD-67SE. V té době za rozumný peníz dobrá kvalita. Příchodem vnoučat v roce 2012 šla tato sestava včetně bedýnek TANNOY 631SE do skříně .

Zhruba před třemi lety  jsem opět tuto sestavu uvedl do provozu, ale tak jak s léty člověku ubývá sil, tak i tato moje oblíbená sestava hrála nějak unaveně. Prostě něco nebylo v pořádku. Konzultoval jsem tento stav s odborníky na hi-fi a ti mě sdělili, že problém bude asi v kondenzátorech, kterými je sestava osazena a postupem času se mění jejich kapacity a to pak vede ke změně původních parametrů a kvalitě poslechu.

Při brouzdání na internetu jsem objevil firmu CASEA z Nového Jičína a po přečtení recenzí na tuto firmu a zhlédnutí fotografií upravovaných přístrojů jsem se rozhodl dát této mé sestavě ještě šanci. Po telefonátech s majitelem firmy panem Vránou, který mi dopodrobna vysvetlil, co by se dalo se zesilovačem a CD pehrávačem udělat, jsem aparaturu do Nového Jičína zavezl.

Nyní mám už oba přístroje doma a poslouchám a poslouchám….. Výsledek tohoto upgradu je neskutečný. Zlepšila se čistota a zřetelnost jednotlivých nástrojů, zkultivovaly se výšky a basy, prostorovost je exelentní…..

Určitě velký podíl má na tomto zlepšení výměna původního DA převodníku v CD přehrávači za modul SIRIUS(konstrukce p. Vrána) a výměna kondenzátorů v zesilovači včetně repro terminálů a el zásuvek-samozřejmě proměření, nastavení a poslech. U této firmy oceňuji profesionální přístup jak z hlediska odbornosti, tak i jednání se zákazníkem.

Tuto firmu mohu vřele doporučit.

Pavel H.