Marantz PM8005 Marantz PM8005 oprava, renovace, tuning

Ještě jednou bych Vám chtěl moc poděkovat za Vaši vstřícnost a trpělivost při servisu mého zesilovače Marantz PM 8005. Důvod proč jsem Vás kontaktoval byl ve vypadávání jednoho a později i druhého kanálu zesilovače. Projevovalo se to tak, že po zapnutí se z jednoho kanálu ( z jedné reprobedny ) ozýval jakýsi chrčivý zvuk.

Dnes po Vašem servisním zásahu a několikadenním poslechu mohu konstatovat, že vše funguje jak má a hlavně je slyšet posun k výrazně lepší reprodukci, než která byla před servisem ( nepočítám problém kvůli kterému jsem Vám zesilovač dával servisovat ). Před servisem u Vás mi sestava Marantz PM 8005, Marantz NA 8005 a bedny bowers & wilkins 683 sice hrála, ale tak nějak ne dle mých představ. Pro lepší reprodukci jsem musel hrát ve vyšších hlasitostech ve kterých se ovšem již jednotlivé zvuky slévaly a navzájem spojovaly. To nebylo také příjemné pro zbylé osazenstvo domácnosti.

S manželkou posloucháme hudbu pravidelně a po Vámi provedeném servise a tuningu jsme se oba shodli, že je zvuk výrazně čistší, jsou zřetelnější jednotlivé nástroje a hlavně je zvuk celkově plnější a to při poslechu při nižších hlasitostech. Překvapila mě také mnohem plnější, ale ne vtíravá basová složka, která byla dříve zřetelná pouze při dostatečně hlasité reprodukci.

Dnes je možné vnímat basy, které jsou pro mne v hudbě důležité i při výrazně tišším poslechu. Za mne tedy mohu konstatovat, že došlo v výraznému posunu v kvalitě.

Ještě jednou děkuji.

Marek N.